עיצוב המטבח שלכם היא משימה לא קלה, במיוחד אם החלל של המטבח מאוד קטן. אם אתם מעצבים לבד מטבח קטן, אז מומלץ שתכירו את הטעויות הנפוצות בתכנון עיצוב מטבחים קטנים ותנסו להימנע מהן.

אתם יכולים ללמוד כל מה שניתן על עיצוב של מטבחים, לראות דוגמאות למטבחים בקטלוגים שונים ולקחת את הזמן באמת לתת מחשבה גדולה על תכנון עיצוב המטבח הקטן שלכם. אך אם אתם לא מעצב מטבחים מנוסה רוב הסיכויים שתעשו כמה טעויות נפוצות של חוסר ניסיון בעיצוב המטבח. תכנון של עיצוב מטבח צריך להתבצע קודם כל בראש שקול, עם המחשבה על השגת עיצוב מטבח שימושי וריאלי, ורק אחרי זה עם הלב. בכדי להשיג תכנון עיצוב מטבח קטן יעיל יותר, אתם צריכים להימנע מלעשות את הטעויות הנפוצות שהרבה בעלי בתים שמעצבים לבד את המטבח עושים.

טעות נפוצה מספר 1: עיצוב המטבח הקטן כולל יותר מדי ארונות מטבח פתוחים

מדפים פתוחים הם פתרון מצוין למטבחים קטנים בגלל שהם מעניקים אשליה של מטבח גדול יותר, כאשר יש מדפים פתוחים החלל הפתוח כולל גם את שטח המדפים עצמם. הבעיה היא שהרבה אנשים שמעצבים לבד את המטבח מעצבים את המטבח כך שכל הארונות, או לפחות רוב הארונות, יהיו פתוחים בכדי לקבל מקסימום אשליה של שטח גדול במטבח הקטן. אבל עד כמה שארונות פתוחים מגדילים את שטח המטבח, אתם רוב הסיכויים לא רוצים שכל כלי הבית הפשוטים שלכם גם יהיו חשופים לעיני כל. מומלץ לא להציב יותר מדי מדפים פתוחים במטבח, רצוי לא להגיע למצב שיותר מחצי מהארונות במטבח הם ארונות מטבח פתוחים. כך תוכלו לאחסן במדפים הפתוחים את הפריטים העיצוביים וכלי הבית שאתם גאים בהם, ואת כלי הבית הזולים והפחות יפים תאחסנו בארונות המטבח הסגורים.

טעות נפוצה מספר 2: מכשירי החשמל הגדולים מאוד בולטים בעיצוב המטבח הקטן

מכשירי חשמל גדולים כמו מקרר או מדיח תופסים יותר את העין במטבח קטן בגלל הגודל שלהם, שהופך אותם לחלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח. אז שמעצבים מטבח קטן חייבים להפחית את ההשפעה של מכשירי החשמל הגדולים על העיצוב הכולל, במיוחד אם מכשירי החשמל שבבעלותכם הם בעלי צבע כרום אפרורי כי אז העיצוב של החדר יכול להרגיש מאוד מנוקר. אז הדרך להימנע מכך שמכשירי החשמל הגדולים יעיקו על עיצוב המטבח היא על ידי הסתרה בתוך ארונות המטבח. למשל מאוד נפוץ היום לראות שהמיקרוגל יושב בתור ארון מטבח ייעודי או למשל אפשר להוסיף בניית הסתרה מגבס למדיח הכלים.

טעות נפוצה מספר 3: חלק מארונות המטבח לא יכולים להיפתח בו זמנית

אם עיצוב המטבח כולל שתי ארונות שלא יכולים להיפתח בעת ובעונה אחת, כלומר שבפינות המטבח יש דלתות שמתנגשות אחת בשנייה, עשיתם טעות איומה בתכנון המטבח. חשוב מאוד לשים לב שארונות המטבח מעוצבים בצורה נכונה ויעילה לפתיחה וסגירה טובה של הארונות במטבח. פתרונות כמו דלתות חצויות לארונות פינה או התקנת כיור בפינה יכולים לסייע לכם לעצב את מתאר המטבח שלכם ללא בעיות בפתיחה וסגירה של ארונות המטבח.

טעות נפוצה מספר 4: אין מספיק שקעי חשמל במטבח

אם אין מספיק שקעי חשמל במטבח זאת יכולה להיות בעיה רצינית בהצבת מכשירי החשמל הביתיים במטבח ובעבודה שלכם איתם. לכן, מומלץ בעת עיצוב המטבח לדאוג שיותקנו על ידי קבלן החשמל מספיק שקעים של חשמל ברחבי המטבח.

טעות נפוצה מספר 5: מציבים את פח האשפה מחוץ לארון המטבח

בגלל שקיימת בעיה מאוד גדולה של חלל לאחסון כלי בית במטבח קטן הרבה אנשים שמעצבים לבד את המטבח הקטן שלהם בוחרים לוותר על הסתרת פח האשפה של המטבח בתוך ארון מטבח ייעודי בכדי להשאיר יותר מקום לאחסון דברים אחרים. אבל זה אף פעם לא נראה טוב שפח האשפה במטבח יושב בחוץ, ולכן כדאי כן לדאוג שיהיה ארון ייעודי לפח האשפה.

טעות נפוצה מספר 6: לא דואגים למספיק תאורה במטבח

תאורה חזקה במטבח קטן תעשה פלאים לעיצוב המטבח ולקבלת אשליה של אזור חלל גדול יותר. חשוב ביותר שנושא התאורה יקבל משקל כבד בהחלטות העיצוב, הן מבחינת עיצוב חלונות המטבח והן מבחינת התקנת תאורה מלאכותית. חשוב לנסות ולהשיג כמה שיותר אור טבעי עם חלונות גדולים במהלך היום ולדאוג שתותקן מערכת תאורה מלאכותית מספיק חזקה לשעות הערב.