מטבח מעוצב בלבן היא הבחירה הקלאסית לעיצוב מטבח בישראל כבר עשרות שנים. עם זאת, לבחירה של מטבחים מעוצבים בלבן יש גם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת עיצוב המטבח.

חברות המטבחים כיום תמיד דואגות להחזיק לפחות כמה מטבחים מעוצבים בלבן בקטלוג המטבחים שלהן כי הן יודעות עד כמה הישראלים אוהבים מטבחים לבנים. סגנון עיצוב המטבח הלבן שומר על רמת הפופולאריות שלו כבר עשורים רבים בגלל שסגנון עיצוב זה מעניק מספר רב של יתרונות עיצוביים נפלאים. אך חשוב לדעת באותה מידה שכמו הרבה סגנונות עיצוב מטבחים אחרים, גם לסגנון עיצוב המטבח הלבן יש כמה חסרונות עיצוביים ושימושיים. בכדי שתוכלו להעריך האם מטבח לבן מתאים למטבח שלכם, הנה היתרונות והחסרונות של מטבחים לבנים.

יתרונות של מטבחים לבנים

  • העיצוב הלבן הוא עיצוב נצחי כי הוא תמיד יהיה רלוונטי ועדכני. מטבחים לבנים לא מושפעים מהטרנדים השונים של ענף המטבחים, כך שאתם יכולים להיות רגועים שעיצוב המטבח שלכם יישאר רלוונטי להרבה שנים. כמובן שבכדי לקבל עיצוב שמחזיק שנים רבות יהיה עליכם לעצב את המטבח הלבן בחומרי גלם וגימור איכותיים.
  • בגלל שסגנון עיצוב המטבח הלבן נחשב לנצחי יותר, לא תדרשו לבצע שינויים בעיצוב המטבח לתקופה ארוכה יותר. זה יחסוך לכם הרבה כסף אם אתם לא צריכים לעדכן את עיצוב המטבח כל 4-5 שנים כמו שנדרש במטבחים המעוצבים לפי טרנדים עכשוויים.
  • עיצוב המטבח בצבע לבן מעניק למטבח אשליה של מרווח גדול יותר, צבעים בהירים ובמיוחד לבן ממקסמים את הנראות של החלל הקטן. לכן סגנון עיצוב מטבח לבן מאוד מתאים למטבחים קטנים.
  • לבן הולך עם כל צבע אחר כך שגם אם אתם רוצים להוסיף מספר נגיעות של צבע בעזרת אלמנטים עיצוביים קטנים למטבח זה בסדר. עיצוב ארונות המטבח בלבן יעניקו לכם את הרקע האידיאלי הניטרלי להוסיף נגיעות אישיות של צבע. עיצוב המטבח בלבן לא מונע מכם להשתמש בצבעים אחרים בעיצוב המטבח. אתם בהחלט יכולים להוסיף כמה אלמנטים עיצוביים צבעוניים כמו וילונות, כלי בית, מכשירי חשמל וכו'.
  • בתחום עיצוב המטבחים יש הרבה יותר אלמנטים עיצוביים בלבן מאשר כל צבע אחר, ולכן יהיה לכם הרבה יותר קל לעדכן את עיצוב המטבח אם וכאשר תצטרכו לעשות זאת.

חסרונות של מטבחים לבנים

  • יותר קשה לתחזק ולשמור על ניקיון של מטבח לבן. גם אם תעצבו את המטבח בחומרים איכותיים ועמידים, כמו למשל עץ מלא, עדיין יראו יותר את הכתמים והשריטות במטבח לעומת מטבחים אחרים כהים יותר. אם אתם הולכים לעבוד הרבה יותר במטבח אז אולי יהיה כדאי לשקול דווקא עיצוב מטבחים מודרני כהה.
  • בעוד שהעיצוב עצמו מחזיק הרבה שנים, יכול להיות שתדרשו לחדש את עיצוב המטבח על ידי צביעה נוספת של ארונות המטבח או החלפת השיש עקב דהייה של הצבע הלבן לאחר כמה שנים. הצבע הלבן נוטה להפוך צהבהב לאחר חשיפה ממושכת לשמש וללכלוך.
  • יש מעצבי מטבחים שחושבים שסגנון המטבח הלבן מאוד מנוקר וסטרילי. אם אתם אוהבים יותר תחושה של חמימות בעיצוב הבית שלכם, אז אולי מטבח לבן הוא לא סגנון העיצוב המתאים ביותר עבורכם.
  • סגנון העיצוב הלבן מתאים פחות למטבחים גדולים שמקבלים הרבה אור טבעי במהלך היום. יותר מדי אור טבעי יכול להשתקף מארונות המטבח וליצור תחושת בהירות לא נעימה במטבח. אם יש לכם חלל מטבח גדול ואתם בכל זאת רוצים לעצב את המטבח בלבן, מומלץ לשלב בעיצוב המטבח אלמנטים של עץ אשר סופגים את האור הטבעי. למשל לעצב את המטבח הלבן עם פרקט עץ שיצמצמם את הבהירות במטבח.