אם אתם מרגישים שעיצוב המטבח שלכם מתחיל להיראות ישן אך אין לכם את המשאבים לעצב מחדש את המטבח עם מעצב מטבחים, מומלץ לחשוב על צביעה של ארונות המטבח. צביעת ארונות מטבח יכולה להעניק מראה חדש למטבח בלי להוציא כספים רבים.

אתם לא בהכרח חייבים לשבור את הבנק על מנת לתת למטבח שלכם מראה חדש, במיוחד כאשר ישנן דרכים זולות שיכולות לשדרג את מראה המטבח שלכם. אחת מאותן דרכים היא צביעה של ארונות המטבח עם צבע חדש ושונה. מכיוון שארונות המטבח תופסים את עיקר העיצוב של המטבח, שינוי משמעותי שלהם בצבע ובמרקם יעשה פלאים למראה המטבח. עם נוסיף על כך את העובדה שלצבוע מחדש את הארונות במטבח לא יעלה יותר מכמה מאות שקלים, אז אין ספק שמדובר כאן על דרך מצוינת לחדש את המטבח בעלות נמוכה.

אם אתם חושבים לצבוע מחדש את ארונות המטבח בכדי להעניק למטבח שלכם מראה חדש, הנה מספר טיפים על חידוש מטבחים בצביעת ארונות המטבח:

ארונות מעץ איכותי הם הארונות הכי טובים לצביעה

ברמת העיקרון אתם יכולים לצבוע כל סוג של ארונות מטבח, גם ארונות מעץ מלא וגם ארונות מפלסטיק, אך הארונות הבנויים מעץ איכותי הכי טובים לצביעה מחדש. כלומר שאם יש לכם מטבח הבנוי מארונות עץ איכותיים אז אתם בהחלט יכולים בקלות לחדש את המטבח על ידי צביעה של ארונות המטבח. ככל שהעץ של הארונות יותר איכותי כך הצבע החדש יראה טוב יותר על ארונות המטבח וגם יחזיק מעמד זמן רב יותר.

ההכנה לצביעה חשובה כמו הצביעה עצמה

בכדי לא לעשות צביעה מרושלת או ללכלך יותר מדי במטבח חשוב שתתכוננו כמו שצריך לצביעה עצמה. התחילו בריקון כל ארונות המטבח מכלי הבית שבתוכם. לאחר מכן נקו ביסודיות את הארונות על מנת להסיר לכלוך ושמנים שהצטברו עם הזמן ויקשו עליכם ליישם את הצבע. אחרי זה חשוב להפריד את דלתות המטבח מהצירים שלהם, אתם לא צובעים את ארונות המטבח כפי שהם עומדים אלא אתם צריכים להוריד אותם ולצבוע אותם שהם מונחים על הרצפה באזור שהם לא ילכלכו. אתם יכולים לפרוס כמה עיתונים ישנים באזור מסוים בבית ושם לבצע את הצביעה של כל דלתות ארונות המטבח.

חשוב שיהיה לכם מספיק מקום בבית לצבוע

אזור העבודה שלכם במהלך צביעת ארונות המטבח צריך להיות מקום מסודר, גדול ומאוורר. אתם לא רוצים לעשות טעויות בצביעת ארונות המטבח. התאמצו לצבוע את ארונות המטבח בצורה מסודרת וסבלנית.

דאגו שיש לכם ציוד צביעה איכותי

רצוי שתעבדו עם מברשות איכותיות ומספיק עבות שאתם צובעים את דלתות ארונות המטבח בכדי להבטיח יישום שכבות צבע מלאות. אם קניתם צבע איכותי אבל אתם צובעים עם מברשות זולות אתם תגיעו לאותה תוצאה במראה החדש של ארונות המטבח אז מומלץ לא לוותר על כלים איכותיים.

צובעים כל דלת ארון מטבח פעמיים

הצביעה של הארונות היא צביעה בשני שלבים, שלב ראשון מיישמים צבע בסיס ושלב שני מיישמים את צבע הגימור. צבע הבסיס יהיה צבע ידידותי לחומר ממנו בנויים ארונות המטבח, כדי שלא יפגע בו. למשל אם מדובר על ארונות מטבח מעץ אז צריך לקנות צבע בסיס עם שמן שלא פוגע בעץ. לאחר שמיישמים את צבע הבסיס יש לצבוע שוב את הארונות עם צבע גימור איכותי בכדי לקבל את המראה המושלם. צבע הבסיס צריך להיות צבע שתואם או דומה לצבע הגימור בכדי למנוע בעיות מבחינת שילוב צבעים. נסו גם להימנע ממותגים שמציעים צבע שמתאים גם כצבע בסיס וגם כצבע גימור, זה בדרך כלל לא עומד בהבטחות למראה גימור טוב. עדיף להוציא קצת יותר בעת שדרוג המטבח ולקנות צבע בסיס וצבע גימור איכותיים ולצבוע בשתי שכבות.