מאוד פשוט וזול להשתמש בצבע כדי להוסיף חיים וסגנון לעיצוב של מטבחים. בעזרת מספר דרכים ועצות מועילות על הצבת אובייקטים צבעוניים במטבח ניתן להשיג את שדרוג המטבח שאתם רוצים בקלות ובלי להשקיע יותר מדי כסף.

כאשר רוב האנשים חושבים על שדרוג המטבח שלהם, הדבר הראשון שעובר להם בראש הוא כמות הכסף שהם יצטרכו להשקיע בכדי להשיג את המראה המודרני והמשודרג שהם רוצים. אך לא תמיד הדרך היקרה היא בהכרח הדרך הטובה ביותר. יש דרכים רבות לשדרג עיצוב של מטבחים, כאשר הוספת צבע למראה המטבח היא אחת החלופות הזולות והפשוטות ביותר. הוספה של צבע יכולה להפוך לגמרי את מראה המטבח ולהעניק לו את השדרוג שכל כך היה חסר לו. הנה כמה דרכים בהן ניתן להוסיף צבע בכדי לשדרג מטבח:

החלפת דלפק המטבח לדלפק צבעוני

דלפק שיש המטבח הוא מרכיב חיוני בעיצוב של מטבחים, מכיוון שהוא משרת את העבודה המעשית של הכנת האוכל במטבח וגם מהווה מרכיב עיצובי עיקרי במטבח. רוב האנשים הולכים על הדלפקים בצבעים המסורתיים של שחור ולבן, כאשר דלפקים צבעוניים יותר נפוצים בעיצוב של מטבחים כפריים. אם אתם רוצים לשדרג את מראה המטבח אז בחירה בדלפק צבעוני בהחלט תעשה את העבודה, רק דמיינו איך המטבח שלכם יראה עם דלפק מטבח ירוק במקום דלפק מטבח שחור.

צביעה מחדש של ארונות מטבח

ארונות המטבח תופסים יותר ממחצית החלל האנכי במטבחים, ולכן הם מהווים עבורכם הזדמנות מצוינת להוסיף המון צבע למטבח. אתם יכולים לצבוע מחדש ארונות מטבחים בצבע אחר בכדי לקבל מראה שונה לגמרי במטבח. מומלץ לצבוע ארונות מטבח בגוונים בהירים, אבל רוב המעצבים ממליצים להימנע מצבעי לבן ופסטל מסורתיים אם רוצים להוסיף המון צבע למטבח.

מיקום כלי בית צבעוניים במטבח

דרך מאוד קלה להוסיף קצת צבע למראה המטבח היא על ידי מיקום כלי בית (ספלים, צלחות, קערות וכו') צבעוניים באזורים שונים במטבח, במדפים פתוחים או על נקודות תלייה שונות. רכישת כלי בית בצבעים שונים לא עולים הרבה, אך בהחלט מוסיפים המון צבע לעיצוב המטבח בדיוק במקומות הנכונים. רוב מעצבי המטבחים ממליצים להציב כלי בית בצבעים מנוגדים לצבעי המתאר של המטבח בכדי לקבל ניגודיות בצבעים, למשל הצבת ספלים צהובים וצלחות אדומות במטבח שמעוצב בצבעים קרים.

תליית תמונות ויצירות אומנות על קירות המטבח

אם יש לכם קיר חשוף במטבח, זאת הזדמנות מצוינת לתלות על הקיר תמונה נועזת או יצירת אומנות מלאת צבע בכדי להוסיף קצת עומק לעיצוב המטבח. תמונות ויצירות אומנות יוצרות נקודת משיכה בעין האורחים כאשר הם עוברים במטבח.

התקנת וילונות צבעוניים על החלונות במטבח

עוד דרך מצוינת להוסיף צבע למטבח באזור גובה העיניים היא על ידי התקנת וילונות צבעוניים בחלונות המטבח. בעוד שבהרבה מטבחים החלונות נשארים חשופים מחשש שהווילונות יתפסו את ריחות הבישול, יש פה פספוס הזדמנות לשדרג את עיצוב המטבח באלמנטים צבעוניים נוספים.

להתחיל לאסוף ספרי בישול צבעוניים

שום דבר לא גורם למטבח להרגיש נוח וביתי יותר כמו ערימה של ספרי בישול בפינת הדלפק. חפשו ספרי בישול ואפייה גדולים וצבעוניים שאתה יכול להניח בפינת המטבח. אולי אפילו תחליטו לבשל חלק מהמתכונים הללו ותצאו ברווח משני הכיוונים.

תוספות מטבח עיצוביות

ניתן לרכוש בחנויות אביזרי מטבחים שלל תוספות עיצוביות צבעוניות נחמדות להצבה במטבח שלכם. אתם יכולים לקנות כל דבר החל ממגבות צבעוניות ועד למכלי סוכר עם עיצובים מעניינים בכדי לשדרג את מראה המטבח בעלות נמוכה.