במידה ואתם שוקלים לפנות לחברת מטבחים בכדי לחדש את המטבח לקראת השנה הקרובה שבפתח, מומלץ להכיר את המגמות העתידיות של עיצוב המטבח הצפויות בשנת 2017 בכדי להשיג עיצוב מטבח עכשווי יותר.

המטבח הוא המרכז של הבית בנושא העיצוב הכללי, ולכן רוב האנשים דואגים לחדש את מראה המטבח אחת לכמה שנים. תקופת הזמן הזאת של סוף השנה גורמת להרבה אנשים להמתין עם חידוש המטבח בכדי לא לעצב מטבח בצורה שכבר לא תחשב עכשווית בעוד כמה חודשים. אבל בעזרתם של מומחים רבים בתחום המטבחים המעוצבים, אנחנו יכולים לחשוף עבורכם את המגמות העתידיות אשר צפויות לצבור פופולאריות רבה במהלך השנה הקרובה (2017).

1. משטחים עיצוביים משיש

בשנתיים האחרונות חומר הגרניט היה ללא ספק החומר השולט בתחום משטחי המטבח עקב היותו חומר מאוד עמיד בפני חום ושריטות, ומכיוון שבהרבה מטבחים היו מתקינים כיורי מטבח אינטגרליים מגרניט עם דלפק גרניט מובנה. אבל בחצי השנה האחרונה יש מגמה של מעבר למשטחי דלפק מטבח מאבן שיש טבעית, מגמה שצפויה להיות בחזית המטבחים המעוצבים בשנת 2017. נכון שלאבן שיש יש את המוניטין בתור חומר משטח מטבח המצריך הרבה תחזוקה, אבל התרומה העיצובית של אבן טבעית לעיצוב המטבח בהחלט שווה את ההשקעה. החומר הטבעי של אבן השיש מאפשר לבחור ממגוון רחב יותר של צבעים ומרקמים בהשוואה לדלפקי הגרניט, מרקמים שמשתלבים הרבה יותר טוב עם ארונות העץ.

2. התקנת ארונות מעץ מלא

עץ הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב של מטבח, בין אם זה לארונות העץ או בין אם זה לפינת הישיבה במטבח. התקנת ארונות עץ באיכות גבוהה זה הדבר המומלץ ביותר לעשות בכדי לקבל עיצוב מטבח שנשמר לאורך זמן, אך זאת לא הייתה התפיסה הרווחת בשנה האחרונה. יותר אנשים ניסו לחסוך על ההשקעה בארונות עץ על ידי התקנת חלופות זולות יותר לעץ מלא כמו עיצוב ארונות עם גימור מתכת או פלסטיק. אבל מגמה זו לא נמשכה זמן רב מדי, והיום ההבנה שארונות עץ הן החלופה העיקרית לעיצוב המטבח חוזרת בגדול בשנת 2017.

3. חיפוי אבן עיצובי

כבר מאמצע השנה הנוכחית, חיפויי האבן העיצוביים הפכו להיות אלמנט עיצובי מאוד מבוקש בקרב מעצבי מטבחים, מגמה שלא מראה סימני דעיכה וצפויה להישמר גם בשנה הקרובה. במקום חיפוי הקרמיקה הלבן המסורתי, הרבה אנשים בוחרים לבצע חיפוי של אבן במטבח, להענקת מראה מעודן ועתיק ימים אשר הולך מושלם עם מטבחים מעוצבים בסגנון המודרני הכהה. הניגודיות של מרקם צבע אבני החיפוי אל מול ארונות המטבח הכהים יוצרת עיצובים מרשימים ביותר.

5. מדפים עליונים פתוחים

מגמה פופולארית נוספת שצפויה להמשיך בשנת 2017 אשר הנה בהשערת סגנון עיצוב המטבחים הכפרי היא הבחירה להתקין מדפים פתוחים. הכוונה במדפים פתוחים היא שהארונות העליונים במטבח יותקנו ללא דלתות סגירה, ואז בעצם יתפקדו בתור מדפים פתוחים. כל תכולת מטבח במדפים הללו תהיה וויזואלית ונגישה כל הזמן. מדפים אלו מצוינים במיוחד למטבחים קטנים מכיוון שהם יוצרים אשליה של מטבח גדול יותר. עם זאת, זה מצריך לתת מחשבה רבה על איזה תכולת מטבח תוצב במדפים הפתוחים למבט של העוברים במטבח.

6. תאורה מטבח חסכונית

למרות ששנת 2017 כבר מעבר לפינה, זה מדהים לגלות שבישראל יש עדיין הרבה מטבחים מעוצבים שנמכרים עם תאורת מטבח ישנה ולא חסכונית. היום רוב מעצבי המטבחים דוגלים במעבר של עיצוב הדירה לפתרונות חיסכון בחשמל של תאורת לד. שיפוץ מטבח ישן היא הזדמנות מצוינת להחליף גם את התאורה הישנה שלכם במטבח לתאורת לד יעילה וחסכונית יותר.